Kostol sv. Andreja Svorada a Beňadika
V roku 1998 bol posvätený architektonicky veľmi zaujímavý kostol sv. Andreja Svorada a Beňadika. Pri jeho výstavbe sa používali tradičné materiály Kysúc – drevo a kameň a rovnako sa aplikovali staré remeselné postupy. Stavba Ing. Arch. Ivana Jarinu, Ladislava Mirtu a Mariána Kohana získala aj ocenenie Európskej únie za vidiecku architektúru v Luxemburgu.
V interiéri kostola je umiestnených viacero vzácnych umeleckých diel, ako napríklad oltár z carrarského mramoru, alebo bronzová socha trpiaceho Krista Imago Pietatis. Tento výjav sa naposledy použil v 15. storočí pri výzdobe rímskych bazilík. Krížová cesta v kostole je vytvorená tradičnou technikou maľovaním na skle.
Zaujímavosťou je aj hlavný oltár, ktorý je vytvorený vo forme krídlového oltára a sú v ňou umiestnené tradičné ikony pripomínajúce životy patrónov kostola. Samostatnou farnosťou sa Radôstka stala 7. júna 2007. Obec pôvodne využívala pre svoje potreby cintorín v Starej Bystrici, ďalší cintorín bol zriadený tiež v Starej Bystrici v súvislosti s cholerou v roku 1831 v časti Slezákovia.
Neskôr pribudli už v Radôstke dva ďalšie cintoríny. V obci sa nachádza niekoľko zaujímavých sakrálnych objektov z obdobia 19. a 20. storočia, medzi ktorými vyniká socha sv. Jána Nepomuckého, ktorú možno pokladať za dielo staro-bystrického majstra Jozefa Kurica.
Zobraziť Stará Bystrica na väčšej mape