Zlato a striebro v rukách našich karatistov

karate BB titl

V sobotu 19.3.2016 sa Banská Bystrica stala dejiskom konania IV. kola Pohára Federácie Karate deti a mládeže. Na tomto podujatí pod vedením Jaroslav Knapec, Dušan Tomčala, Ján Chmúra a Milan Kováč nechýbali mladí karatisti z klubu CVČ Stará Bystrica.

Klub mal problémy s účasťou viacerých členov, ktorý pre nemoc alebo zranenie nemohli cestovať do Banskej Bystrice. Účasť však potvrdili Chmúra Andrej, Klánica Marián, Kubeň Braňo, Horváth Tomáš, Klieštiková Vanesa a Kubala Samo. Niektoré váhové kategórie alebo komplet družstvo pre neúčasť chorých alebo zranených nebolo možné postaviť. Aj v oklieštenej zostave členovia klubu dali do súťažného kola všetko a výsledkom bola 1 zlatá a 1 strieborná medaila. O zlato sa postaral Andrej Chmúra vo vekovej kategórii kumite 10-12 ročných do 150 cm. Striebro patrí chlapcom v kumite 7-9 rokov v družstvách, a to v zložení Klánica Marián, Horváth Tomáš a Kubeň Braňo. Výborne si počínala aj Vanesa Klieštiková, ale pre malú chybičku v súbornom cvičení KATA obsadila 5. priečku. Na medailu nedosiahol ani Samo Kubala, ale jeho výkon naznačuje, že aj on sa v ďalších kolách presadí a tiež bude dobrou oporou klubu. Teraz už čakajú na členov klubu majstrovstvá Slovenska, ktoré sa budú konať v Pezinku. Vedenie klubu verí, že chlapci a dievčatá do konania MS budú v poriadku a klub sa bude môcť zúčastniť súťaže v plnom počte. 

 

Text: Jaroslav Knapec

 

karate_BB_1.JPG karate_BB_2.JPG karate_BB_3.JPG karate_BB_4.JPG karate_BB_5.JPG karate_BB_6.JPG karate_BB_7.JPG karate_BB_8.JPG