Majstrovstvá sveta federácie WUKF v karate a kobudo – Škótsko Dundee 2023

 

titulná fotkaMajstrovstvá sveta federácie WUKF v karate a kobudo sa konali v dňoch 13. júla – 16. júla 2023 v Škótsku v meste Dundee. Andrej Chmúra zo Starej Bystrice doniesol z MS v karate dve bronzové medaily.


Túžbou každého športovca je dostať sa na vrcholné podujatie daného športu, ktorému sa venuje. Dostať sa však do výberu nominácie na svetový šampionát prináša veľa driny a odriekania si vlastného pohodlia. Karate je veľmi náročný šport na kondíciu a technickú prípravu. Výber a kvalifikácia na majstrovstvá sveta závisí aj od účasti pretekára na domácich a zahraničných súťažiach, sústredeniach reprezentácie a na osobných tréningoch. 

 

Klub Karate šport CVČ Stará Bystrica už v minulosti nastavil vysokú latku tréningovej prípravy, čo sa odrazilo aj na kvalite našich pretekárov pre výber do reprezentácie Slovenskej republiky na európske a svetové podujatia. Tréneri Slovenskej federácia karate a bojových umení majú za úlohu pred takýmito významnými športovými podujatiami vybrať tých najlepších zo Slovenska. Klub karate šport CVČ Stará Bystrica dostal pozvánku od SFKaBU pre nášho člena klubu Andreja Chmúru. Je to veľká česť pre náš klub mať na svetovom šampionáte svojho reprezentanta. Andrej bol v roku 2023 absolútny víťaz všetkých pohárových súťaži na Slovensku a taktiež úspešný medailista z európskych a svetových súťaží vo svojej kategórií kumite 18-20 roční do 75 kg.


Umiestnenie :
Kumite Team – Shobu Sanbon 18-20 roční – 3. miesto (Andrej Chmúra - karate šport CVČ Stará Bystrica, Tomáš Čerba – karate goju ryu Levice, Miroslav Gašpar – karate Sokol Ilava).
Kumite Team Rotation – shobu sanbon 18-20 roční – 3. miesto (Andrej Chmúra - karate šport CVČ Stará Bystrica, Tomáš Čerba – karate goju ryu Levice, Miroslav Gašpar – karate Sokol Ilava).


V rámci jednotlivcov Andrej nenastúpil z dôvodu poranenia pravého kolena.


Klub ďakuje Andrejovi za vzornú reprezentáciu klubu a Slovenskej republiky.


Autor článku: Jaroslav Knapec


1689932487565.jpg 1689932487577.jpg 1689932487588.jpg 1689932487605.jpg