Oslavy zvrchovanosti SR v obci Stará Bystrica

 

received 779272713254162Vážení občania,

 

pozývame Vás na Oslavy zvrchovanosti SR, ktoré sa uskutočnia v dňoch 15. júla - 16. júla 2022 v obci Stará Bystrica.

 

Novinkou v rámci tohtoročných osláv bude Diskusný klub k Oslavám zvrchovanosti SR, ktorý bude prebiehať vo vestibule dolnej Základnej školy.

 

V prvom "Bloku A" so začiatkom o 11.00 h vystúpi na tému "Čo dnes spája slovenskú a maďarskú politiku?" Ľuboš Blaha (poslanec NR SR za SMER-SD) a György Gyimesi (poslanec NR SR za OĽANO).

 

V druhom "Bloku B" so začiatkom o 14.00 h vystúpia na tému "Kde sa posunulo Slovensko od zvrchovanosti?" politológovia Eduard Chmelár a Roman Michelko.

 

 

V treťom "Bloku C" so začiatkom o 15.00 h vystúpi na tému "Suverenita štátu v čase krízy EÚ" bývalý prezident Českej republiky VÁCLAV KLAUS.

 

Pre všetkých záujemcov zúčastniť sa daného diskusného klubu sú v Turistickom centre pod Orlojom v obci Stará Bystrica pripravené lístky na sedenie - sú bezplatné!

 

Diskusné kluby sú rozdelené na 2 časti, Blok A, ktorý začne doobeda o 11.00 h a Blok B a Blok C (spolu), ktorý začne popoludní o 14.00 h.

 

Lístky si môžete vyzdvihnúť v Turistickom centre pod Orlojom v čase otváracích hodín (pondelok - štvrtok 09.00 h - 17.00 h, piatok - nedeľa a sviatok 09.00 h - 18.00 h). V prípade záujmu si môžete miesto na sedenie zarezervovať tiež prostredníctvom mailu na adrese Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript., pričom lístok na sedenie si vyzdvihnete v deň konania diskusie pred začiatkom v Turistickom centre pod Orlojom.

 

Bez lístka negarantujeme miesto na sedenie. Zároveň prosíme všetkých, ktorí si prevezmú lístok, aby zaujali svoje miesto najneskôr 10 minút pred začiatkom.

 

V rámci programu osláv je pripravené vystúpenie pre deti Fidlikanti deťom - Vandrovali husličky, ďalej Slávnostný galaprogram "Na krídlach času", tradičné zapálenie vatry zvrchovanosti, vystúpenie SĽUK-u, koncert Peter Bič Project a Ľudová veselica.

 

Všetky podrobnosti nájdete v priloženom plagáte.

 

Tešíme sa na stretnutie!