Celoslovenské kolo Biblickej olympiády v Košickej arcidiecéze

 

picture2Dňa 17. 05. 2022 sa uskutočnilo celoslovenské kolo Biblickej olympiády v Košickej arcidiecéze, ktorého sa zúčastnili aj naši žiaci 9. ročníka Základnej školy s materskou školou Stará Bystrica.


Družstvo v zložení Nikola Dubovická, Martina Kvasnicová a Marián Kandera po víťazstve v diecéznom kole postúpilo do celoslovenského kola. Hostiteľom bol Arcibiskupský úrad v Košiciach.


Pre súťažiacich bol pripravený nádherný program (prehliadka historického centra mesta a Štátneho divadla Košice, sv. omša v Dóme sv. Alžbety, ktorú koncelebrovali kňazi s p. arcibiskupom B. Boberom, večerný kultúrny program pod vedením Ondreja Kandráča a jeho hostí, slávnostný obed v arcibiskupskom úrade...).

 

Samotná súťaž mala 7 kôl, súťažilo 10 družstiev z celej republiky. Naše družstvo sa umiestnilo na 4. mieste s jednobodovou stratou na 3. miesto. Prvé miesta obsadili družstvá cirkevných gymnázií z Nitry, Trnavy a Banskej Bystrice.

 

Srdečne gratulujeme našim žiakom a ďakujeme za peknú reprezentáciu.

 

Výsledky - prehľad získaných bodov


 

20220517_081853.jpg 20220517_081917.jpg 20220517_082125.jpg