Stará Bystrica-jednotlive

slovensky-orloj-slidebystricka-cyklomagistrala-sliderozhladna-slide

Oblubena, Zbojnicka, Info -jednotlive

restauracia-oblubena-slidezbojnicka-basta-slide1informacne-centrum-slide

  • Stará Bystrica-jednotlive

  • Oblubena, Zbojnicka, Info -jednotlive

Previous
Next

Pozvánka na Mierový beh

mierovy behVážení občania, pozývame Vás na Mierový beh, ktorý sa uskutoční v sobotu 15. júna 2019 v obci Stará Bystrica.

 

Mierový beh je najdlhší štafetový beh s horiacou pochodňou, ktorý prebieha cez viac ako 140 krajín sveta a symbolizuje odvekú ľudskú túžbu po mieri (čítať ďalej).

Jeho poslaním je prekonávať politické, sociálne, kultúrne a náboženské hranice medzi jednotlivými národmi a ľuďmi ako i hranice v nás samých. Túto snahu symbolizuje Mierová pochodeň putujúca z krajiny do krajiny, od človeka k človeku, od srdca k srdcu. Medzinárodný tím bežcov ju nesie a odovzdáva všetkým, ktorí sa chcú k tejto myšlienke pripojiť. 

 

Tento rok sa koná lokálna časť behu, ktorá spojí naše susedné krajiny. Trasa začne v Maďarsku a 11. júna príde Mierová pochodeň na Slovensko. Tu pobudne 6 dní, prekoná trasu dlhú 350 km a 16. júna bude pokračovať do Poľska, odtiaľ ďalej do Českej republiky a Nemecka.

 

Tím bežcov príde do Starej Bystrice na Rínok sv. Michala v sobou 15. júna 2019 o cca 10.30 h a zdrží sa do 11.15 h. Srdečne Vás pozývame, príďte privítať bežcov, alebo s nimi pobehnúť pár metrov, prípadne chvíľu podržať Mierovú pochodeň a vložiť do nej svoje želanie pre ostatných. Pre deti bude pripravený program, v ktorom sa organizátori snažia ukázať ako môže každý z nás prispieť k vytvoreniu harmonickejšieho prostredia okolo nás.

 

Zároveň Vás prosíme, aby ste počas behu rešpektovali organizátorov pretekov a políciu a venovali zvýšenú pozornosť zásadám bezpečnosti. Záujemcovia sa k medzinárodnému tímu bežcov pridajú a zabehnú s nimi o 10.30 h od kruhového objazdu smerom na Rínok sv. Michala.

orloj uvod2rohladna uvod2

facebook1