Karate šport Stará Bystrica

 

TitulnáPrázdniny skončili a opäť nastal čas zaplniť telocvične a pustiť sa do tréningových príprav. Boli si toho vedomí aj mladí starobystrickí karatisti. Nastal čas nastúpiť na tatami, predviesť svoje umenie a bojovnosť. Tréningovú príprava začal klub už v septembri. Bohato nabitý program súťažami vo federácii začal už v sobotu 28.9.2019. Prievidza sa stala dejiskom IV. kola Slovenského pohára Slovenskej Federácie karate a iných bojových umení

Čítať ďalej...

Pozvánka na vernisáž

 

Pozvánka Dušan ChilýSrdečne Vás pozývame na vernisáž výstavy významného člena Štúdia Kysuckého kultúrneho strediska v Čadci, pána Dušana Chilého. Bude nám cťou privítať Vás osobne v priestoroch jedinečnej Galérie POD ORLOJOM v Starej Bystrici v piatok 4.10.2019 o 17.00 hod.

Heligónka pod Orlojom

 

plagat heligonka stara bystrica 2019Obec Stará Bystrica a ĽH Bystrická kasňa Vás srdečne pozývajú na 1. ročník Heligónky pod Orlojom, ktorý sa uskutoční dňa 29. septembra 2019 o 12.00 h na Rínku sv. Michala Archanjela. V prípade nepriaznivého počasia sa program bude konať v Dome kultúry Stará Bystrica. 

Filmový dokument "Sedem svätých"

 

Filmový dokument na RTVS DvojkaV nedeľu 15. septembra 2019 o 8.35 h (repríza o 23.40 h) odvysiela RTVS na Dvojke unikátny filmový dokument nazvaný "Sedem svätých", ktorý vznikal aj v našej obci. Je to film o vzniku, inštalácii a posviacke sôch siedmich svätých od akademických sochárov Marcely a Viliama Loviškovcov do nášho, Slovenského orloja. Televízni tvorcovia nakrúcali tento film časozberne, počas celého minulého roka. Ak máte čas, pozrite si tento zaujímavý filmový dokument, ktorý propaguje našu obec, jej obyvateľov a najväčšiu sochu na Slovensku - Slovenský orloj. Možno sa aj Vy v ňom uvidíte.