Karate šport CVČ Stará Bystrica

ÚvodnáV sobotu 27.4.2019 sa konal športový deň pod záštitou Slovenskej federácie Karate a bojových umení ROVNE CUP Lednické Rovné. Je to súťaž pretekárov s vysokou prestížou rovnajúcou sa Slovenskému poháru. Pretekári tu súťažia o hodnotné ceny a výsledky jednotlivých kategórií sa zhodnocujú pretekárovi pre celkové hodnotenie ratingovej tabuľky a zaradenie pretekárov do strediska talentovanej mládeže SFK a BU.

Na tomto turnaji nechýbali ani Starobystrický karatisti. Výpravu viedli: Jaroslav Knapec, Ján Chmúra, Dušan Tomčala, Milan Kováč. Pretekári: Svitek Kristián, Chmúra Andrej, Prievozník Marián, Klánica Marián, Tomčala Marek, Klieštiková Vanesa, Grigová Soňa, Dubovický Jurko, Hulák Mário, Pochyba Matúš, Kubeň Braňo, Žovinová Rebeka, Fedor Samuel. Po vyvrcholení jednotlivých finálových zápasov ovládli pretekári zo Starej Bystrice niektoré kategórie a výsledkom bolo veľmi pekné umiestnenie. Zápasy boli o to hodnotnejšie a náročnejšie, lebo jednotlivé kategórie neboli rozdelené.

Výsledky:
1. miesto Chmúra Andrej kumite chlapci 13 − 14 rokov
1. miesto Dubovický Jurko kumite chlapci 8 rokov
1. miesto Kubeň Braňo kumite chlapci 11 rokov
1. miesto Klieštiková Vanesa kumite dievčatá 10 rokov
1. miesto družstvo Stará Bystrica kumite chlapci 11 − 12 rokov v zložení (Kubeň, Tomčala, Klánica)
2. miesto Prievozník Marián kumite chlapci 13 − 14 rokov
3. miesto Tomčala Marek kumite chlapci 11 rokov
3. miesto Hulák Mário kumite chlapci 10 rokov
3. miesto Fedor Samuel kumite chlapci 11 rokov

Fedor Samuel bol prepožičaný do družstva Levíc 10 − 11 rokov kumite chlapci. Samuel po dvoch remízach chlapcov z Levíc vyhral posledný zápas a tak celkovo ich to posunulo na 1. priečku. Tento turnaj bol čerešničkou na torte pred blížiacimi sa MS. Prvé nominačné stretnutie pretekárov je 4.5.2019 v Novej Bani. Účasť na nominácii majú potvrdenú aj pretekári z klubu CVČ Stará Bystrica.
Autor článku: Jaroslav Knapec