Pozvánka na polmaratón do Starej Bystrice

polmaraton starabystricaV stredu 8. mája 2019 sa v obci Stará Bystrica uskutoční 5. ročník Starobystrického polmaratónu. Účasť na tomto podujatí z roka na rok rastie. Kým na prvom ročníku sa ho zúčastnilo približne 80 bežcov, minulý rok to už bolo skoro 240 športovcov.

 

Medzi nimi bolo 20 detí z materskej školy, 83 žiakov základnej školy, 53 účastníkov absolvovalo trať dlhú 10 km a ďalších 80 mužov a žien zdolalo polmaratón.

 

Pre najmenších, dievčatá a chlapcov z materskej školy, býva každoročne pripravená trať dlhá 200 m. Žiaci 1. − 4. ročníka absolvujú 500 m trať a žiaci 5. − 9. ročníka 1000 m trať. Juniori a juniorky (od 15 do 18 rokov), muži bez rozdielu veku a ženy bez rozdielu veku bežia 10 km a ostatní polmaratón (21,097 km).

 

Štart býva o 10.00 hodine z Rínku sv. Michala Archanjela v Starej Bystrici, spred Slovenského orloja, kde je zároveň pripravený i vytúžený cieľ. Pre zaregistrovaných účastníkov je zabezpečené občerstvenie, pričom prihlásiť sa je možné do 4. mája 2019 cez registračný formulár dostupný na stránke www.mojekysuce/starobystricky-polmaraton. Štartovné, okrem domácich pretekárov a žiackych kategórií je 5 €.

 

Usporiadateľ Obec Stará Bystrica s iniciátorkou tohto podujatia, pani Annou Balošákovou, pevne veria, že i tento rok sa Starobystrický polmaratón bude tešiť čo najväčšiemu počtu účastníkov. Srdečne Vás pozývame, pripravené sú vecné i finančné odmeny.

 

Viac informácií nájdete na www.starabystrica/sk/polmaraton