Veľký Krtíš 21.10.2017 V. kolo pohára Federácie v Karate deti a mládeže

 

DSCN0724Sobota 21. 10. 2017 bola dejiskom V. kola Federácie v karate na území veľkého Krtíša. Svoju účasť potvrdili aj mladí karatisti z CVČ Stará Bystrica. Vzdialenosť je dosť veľká a tak strebalo ísť veľmi skoro. Výpravu tvorili : Knapec Jaroslav, Jan Chmúra, Dušan Tomčala, Marián Prievozník st. Členovia klubu ktorí sa postavili na tatami : Andrej Chmúra, Marián Prievozník, Vanesa Klieštiková, Soňa Grigová, Marián Klánica, Tomáš Horváth, Kubeň Braňo, Žibruň Tobiaś, Hulák Dominik, Mário Paholek.

V dejisku bolo cca 350 pretekárov a vysoká úroveň zápasov. Dve zlaté , tri strieborné a štyri štvrté miesta. Pre klub a zápasníkoch je to opätovný úspech.

 1. miesto Prievozník Marián kumite 10-12 rokov nad 150 cm

1. miesto kumite družstvo chlapci 10-12 rokov ( Chmura, Prievozník, Horváth )
2. miesto Kata desitabilites Mário Paholek

2. miesto kumite 6-8 rokov dievčatá Vanesa Klieštikova

2. miesto kumite 11-12 rokov dievčatá Soňa Grigová

4 miesta obsadili : Chmúra Andrej kumite chlapci 10-12 rokov nad 150 cm, Žibruň Tobiaś kumite chlapci 10-12 rokov do 150 cm a Kubeň Braňo 9-10 rokov.

Toto kolo bolo z hľadiska športového šťastia menej naklonené klubu. Kubeň Braňo o postup do finále bol súperom zranený a tak nemohol pokračovať v zápasení , tu môžeme konštatovať , že mal dobré našliapnuté na prvenstvo vo svojej kategórii. Zranením Braňa Kubeňa sme nemohli postaviť družstvo 9-10 ročných a tak nám ušla ďalšia medaila. Chmúra Andrej už zápasil v kategórii 10-12 ročných nad 150 cm a o postup do finále ho pripravil neskorší víťaz danej kategórií člen klubu Stará Bystrica Marián Prievozník. Chýbajúci článok klubu Marek Tomčala pre zranenie nohy necestoval. Koniec roka je aj zároveň koniec súťažného ročníka a bližšie k majstrovstvám Slovenska ktoré sa budú konať 11.11.2017 v Šali. Slovenský pohár ma 5 kôl a zároveň aj vyhodnotenie víťazov pohára v jednotlivých kategóriách, čo zverejníme až po vyhodnotení federáciou. To hlavne je však výber do nominácie reprezentácie Slovenska kde budeme mať svojich zástupcov.