Futbalový dorast TJ Pokrok Stará Bystrica postúpil do IV. ligy

Starobystrickí dorastenci sa postarali o úspešnú sezónu, keď sa so ziskom 34 bodov stali víťazmi V. ligy U 19 QUICK SPORT a postúpili tak do IV. ligy tejto súťaže.

V nedeľu 11. júna 2017 im pohár slávnostne odovzdal predseda Oblastného futbalového zväzu Stanislav Špila. Prítomní boli tiež prezident futbalového klubu TJ Pokrok Stará Bystrica Miroslav Griga a starosta obce Stará Bystrica Ján Podmanický.


Trénerom dorastencov je Miroslav Kadáš asistentom Matúš Ševec a vedúci tímu je Peter Chmúra. Kapitánom tímu je brankár Ján Strenitzer. Najlepším strelcom v tejto sezóne bol Matej Vojtek, ktorý strelil 13 gólov z celkového počtu 54 gólov. Podľa slov trénera Miroslava Kadáša sa stretla dobrá partia a pri vhodnom doplnení kádra z nižšej vekovej kategórie majú šancu nestratiť sa ani vo vyššej súťaži. Klub sa týmto chce poďakovať všetkým hráčom a veľká vďaka patrí aj odchádzajúcim hráčom a to Dávidovi Halvoníkovi, Filipovi Poništovi, Jankovi Petrekovi a Radovanovi Fujákovi, ktorí vekom končia u dorastu a majú veľké predpoklady sa úspešne začleniť do mužskej kategórií.


Veríme, že naši úspešní dorastenci budú dobrým vzorom pre ich mladších spoluhráčov. A dorastencom želáme veľa úspechov vo vyššej lige, do ktorej sa prebojovali.