Európsky pohár v karate

EC karate

Bratislava sa stala dňa 20.5.2017 dejiskom významného podujatia a to European cup VUKF v karate detí a mládeže. Toto podujatie sa konalo pod záštitou ministra p. Lajčáka za účasti 12 krajín Európy a iných významných hostí - napr. minister školstva p. Plavčan a prezident svetovej federácie VUKF.

Tohto podujatia sa zúčastnili aj karatisti zo Starej Bystrice. Chceme pripomenúť, že členovia klubu sa po prvýkrát zúčastnili takéhoto podujatia, kde boli výbery jednotlivých štátov ako Ukrajina, Česko, Poľsko, Dánsko, Srbsko atď. a zhruba cca 700 pretekárov. Výpravu zo Starej Bystrice tvorili tréneri: Jaroslav Knapec, Dušan Tomčala a Ján Chmúra st. a súťažiaci: Marián Prievozník, Andrej Chmúra, Braňo Kubeň, Marián Klánica, Tomáš Horvath, Vanesa Klieštiková, Dominik Hulák, Mário Paholek, Tobiáš Žibruň a Marek Tomčala. V náročnej konkurencii chlapci v družstvách kumite 11/12-ročných v zložení Andrej Chmúra, Marián Prievozník a Tobiáš Žibruň získali bronzové medaily keď zvíťazili v boji o 3. priečku nad výberom Poľska. Dobre si počínal a veľký úspech zožal aj Mário Paholek, keď v kategórii B - Desabilites získal striebornú medailu. Konkurencia v kumite jednotlivcov bola veľmi silná. Jednotlivé kategórie tvorilo aj cca 30 pretekárov. Kvalita zahraničných súťažiacich bola vysoká, dostať sa medailové umiestnenie bolo náročné. Andrej Chmúra v kategórií kumite 11/12-ročných do 150 cm obsadil 5. miesto, Marek Tomčala 4. miesto v Kata chlapcov 9/10 rokov. Chceme poďakovať aj ostatným členom klubu, ktorí nedosiahli na stupeň víťazov, za ich bojovnosť a vzornú reprezentáciu obce. Takéto podujatia sú veľkou školou aj pre našich zverencov, kde si môžu porovnať slovenské karate s výberom Európy.

Text: Jaroslav Knapec