Prvé kolo SFK a BU 2017

2017 02 11 15.46.42

Banská Bystrica bola ostatný víkend dejiskom 1. kola pohára Slovenskej federácie karate a iných bojových umení. Súťaž bola aj prvou previerkou našich mladých karatistov a ich pripravenosti na novú sezónu. Účasť bola ako obyčajne vysoká okolo 300 pretekárov.

Členovia klubu vycestovali nie v kompletnej zostave. Kvôli chorobe museli doma zostať Marián Klanica a Andrej Chmúra. Niektoré kategórie, v ktorých dominujú, nebolo možné preto obsadiť a hlavne nebolo možné zložiť družstvo. Súťaže sa pod vedením trénerov zúčastnili Tomáš Horvath, Marián Prievozník, Vanesa Klieštiková, Dominik Hulák, Braňo Kubeň, Tobiás Žibrún a Marek Tomčala. Chlapci, nastupujúci už vo vyšších kategóriách, náročné zápasy zvládli a priniesli si 3 medaily. Marián Prievozník: kumite chlapci 11/12-ročných nad 150 cm 2. miesto, Tobiás Žibrún: kumite chlapci 10/11-ročných 3. miesto a družstvo kumite 9/10-ročných v zložení Marek Tomčala, Braňo Kubeň a Dominik Hulák 2. miesto. Na začiatok súťaže je to pre klub dobrý výsledok. V tomto momente chlapcom prajeme skoré uzdravenie a veríme, že v 2. kole v Pezinku nadviažeme na úspechy z minulej sezóny a výsledkom bude väčší počet medailových umiestnení.

Text: Jaroslav Knapec