Záverečné kolo SP prinieslo opäť zlato

vk 2

V sobotu 12.11.2016 bol Veľký Krtíš dejiskom VI. kola Slovenského pohára Slovenskej Federácie Karate a bojových umení . Pod vedením trénerov Jaroslav Knapec, Dušan Tomčala, Milan Kováč a manažéra klubu Jána Chmúru účasť potvrdili aj mladí karatisti z Klubu Karate Šport CVČ Stará Bystrica.

Veľká účasť klubov (cca 35) dala záruku aj veľkej účasti jednotlivcov, ktorých bolo cca 350. Toto kolo bolo posledné, takže zároveň prebiehalo aj celkové vyhodnotenie zo 6 kôl. Obhájiť predchádzajúce umiestnenia z minulého roka dalo niektorým zápasníkom veľké úsilie a hlavne športové šťastie pri rozlosovaní, nakoľko ak zápasník prehrá končí. Aj mladí karatisti zo Starej Bystrice obhajovali svoje minuloročné umiestnenia, a to v zložení Andrej Chmúra, Marián Prievozník, Tomáš Horvath, Dominik Hulák, Marek Tomčala všetci žiaci ZŠ Stará Bystrica, Vanesa Klieštiková – ZŠ Nová Bystrica, Braňo Kubeň – ZŠ Zborov nad Bystricou. Kvôli chorobe nemohol cestovať Marián Klánica zo ZŠ Stará Bystrica. Po celodennom dosť vyčerpávajúcom čase, keď sme na cestách boli od 5,30 hod. do 21 hod., prišla zaslúžená odmena.

Zlato získal v kategórií 7-8ročných kumite-zápas Braňo Kubeň. Jeho výsledky zo 6 kôl ho zároveň vyniesli na 1. priečku. A tak sa stal víťazom Slovenského pohára 7-8ročných zápasníkov pre rok 2016.

Zlato získal v kategórii 10- 12ročných nad 150 cm aj Marián Prievozník. Pre neúčasť v jednom kole mu jeho druhé zlato nestačilo na zisk titulu a v celkovom hodnotení skončil na 3. mieste.

Striebro získal v kategórii 10-12ročných do 150 cm Andrej Chmúra. Celkovo mu jeho bodové hodnotenie vynieslo 2. miesto v hodnotení Slovenského pohára.

Bronz získal v kategórii kata 8- 9ročných do 6 kyu Marek Tomčala. V jednotlivcoch si výborne počínala aj Vanesa Klieštiková, ktorá súťaži v kata aj kumite. Je to veľmi mladá pretekárka v kategórií 6-8 rokov, ktorá neobhájila 3. priečku z minulého kola, keďže jej rozlosovanie postavilo do cesty celkovú víťazku Slovanského pohára v danej kategórii a tak bolo nad jej sily postúpiť na medailovú priečku. Tomáš Horvath v jednotlivcoch ešte nedosahuje na medailové umiestnenia, ale jeho výkon v zápase je tomu predurčený a veríme, že sezóna 2017 bude preňho úspešná. Ďalší člen výpravy Dominik Hulák, začínajúci zápasník, nastúpil vo svojej kategórii 10-12ročných až v posledných kolách a jeho úlohou je zbierať skúseností pre ďalšiu sezónu.

Slovenský pohár je zároveň aj dejiskom zápasov klubov. Starú Bystricu reprezentujú dve kategórie: 7-9ročných a 10-12ročných.

Striebro získali chlapci v kategórii 7-9ročných v zložení: Marek Tomčala, Braňo Kubeň a Dominik Hulák a bronz v kategórii 10-12ročných Andrej Chmúra, Marian Prievozník a Tomáš Horvath.

Toto kolo zároveň ukončilo sezónu 2016. Za klub chceme poďakovať pretekárom za výborné výsledky v danej sezóne a popriať im mnoho ďalších úspechov. Klub má ponuku od Federácie nominovať pretekárov na Európsky pohár detí a mládeže, ktorý sa má konať 3. a 4. decembra 2016 v Rumunsku. Zároveň bude tento štát v JV časti Európy v budúcom roku aj dejiskom ME mládeže, kde by aj klub Stará Bystrica mal mať zastúpenie. Touto cestou chceme zároveň poďakovať všetkým, ktorí pomohli klubu zúčastniť sa súťaží a rôznych tréningových sústredení, zároveň poďakovanie patrí hlavnému sponzorovi obci Stará Bystrica a ZŠ Stará Bystrica.