Návšteva čínskeho veľvyslanca

velvyslanec v sb

V piatok 13. marca 2015 zavítal do našej obce veľvyslanec Čínskej ľudovej republiky na Slovensku J.E. Pan Weifang s manželkou. Na Rínku sv. Michala Archanjela ho chlebom a soľou privítal starosta Ján Podmanický za účasti miestnych obyvateľov.

 

Veľvyslancovi v krátkom vstupe zaspievala i ženská spevácka skupina Polianka. Veronika Prídavková, pracovníčka Turistického centra POD ORLOJOM, predstavila vzácnej návšteve Slovenský orloj a objasnila jednotlivé ukazovatele astrolábu. V knihe návštev Jeho Excelencia Pan Weifang zanechal takýto odkaz: „Ďakujem za priateľské prijatie, návšteva vašej krásnej dediny bola pre mňa príjemným zážitkom. Som si istý, že v budúcnosti bude k vám prichádzať viac a viac návštevníkov z Číny. Spolupráca medzi našimi priateľskými krajinami, ako aj vašou dedinou a čínskymi mestami bude intenzívnejšia. Prajem vašej dedine a ľuďom len to najlepšie." Na stretnutí na obecnom úrade rokovalo vedenie samosprávy o rozvoji cestovného ruchu v regióne. O tom, v čom je náš región pre obyvateľov Číny príťažlivý. Pán veľvyslanec ho bude odporúčať turistom z jeho krajiny. Na programe nechýbalo ani riešenie pritiahnutia ďalších možných investorov z Číny do priemyselného parku v Krásne nad Kysucou, čím by sa výrazne zvýšila zamestnanosť nielen v Bystrickej doline. J.E. Pan Weifang pôsobí na Slovensku od roku 2013. Predtým pracoval na mnohých veľvyslanectvách, okrem iných aj v Afganistane, Iráne a Ománe. Pracoval na ministerstve zahraničných vecí Čínskej ľudovej republiky pre oblasť západnej Ázie a severnej Afriky.

 

 

DSC_4045.jpg DSC_4046.jpg DSC_4048.jpg DSC_4050.jpg DSC_4052.jpg DSC_4053.jpg DSC_4065.jpg DSC_4072.jpg DSC_4085.jpg DSC_4088.jpg DSC_4101.jpg DSC_4108.jpg DSC_4111.jpg