Petícia za zachovanie Okresného súdu v Čadci

 

cadca okresny sudVážení spoluobčania,


v týchto dňoch Vám bude do domácnosti prostredníctvom Slovenskej pošty doručený petičný hárok za zachovanie Okresného súdu Čadca, ktorého zrušenie navrhuje Ministerstvo spravodlivosti Slovenskej republiky.


S predstaviteľmi regiónu Kysúc tento zámer nikto neprejednal. Zrušenie Okresného súdu Čadca bude mať následky nielen pre iné inštitúcie v okrese, ale zásadným spôsobom ovplyvní aj sociálno-ekonomické postavenie nás - občanov (komplikovaná dopravná dostupnosť do Žiliny, navýšia sa náklady na súdne konanie, pretože sa podstatne zvýši cena za služby advokátov, a zároveň je vysoko pravdepodobné, že po zrušení Okresného súdu v Čadci dôjde k zrušeniu ďalších inštitúcií v našom okrese). 


Na základe uvedeného Vás preto prosíme, aby každý člen Vašej domácnosti od 16 rokov a vyššie podpísal priložený petičný hárok za zachovanie Okresného súdu v Čadci, a aby ste ho následne doručili do hociktorej predajne potravín v obci Stará Bystrica, alebo do Turistického centra pod Orlojom v obci Stará Bystrica v termíne do 31. 10. 2021 odkiaľ budú zozbierané.

 

Zoznam predajní na odovzdanie petičných hárkov v termíne do 31. 10. 2021:


COOP Jednota na Salajni
Potraviny Biely dom
COOP Jednota na Rínku sv. Michala
Supermarket COOP Jednota
Potraviny Katarína u p. Heleny Chovancovej na Lánoch
Turistické centrum pod Orlojom

 

Petičný hárok