Splnený sen Karate šport CVČ Stará Bystrica - Andrej Chmúra majstrom sveta, Mário Paholek 3. miesto

 

Andrej a MárioPísal sa rok 1991, keď si partia chalanov povedala, čo tak založiť klub zameraný na bojové umenie. Slovo dalo slovo a vznikol klub Karate Šport Stará Bystrica. Dnes môžeme povedať, že klub píše už svoju 30-ročnú históriu od svojho založenia. Počas tohto obdobia prešlo rukami trénerov veľa talentovaných športovcov, ktorí dosahovali veľmi kvalitné výsledky či už na domácej alebo zahraničnej scéne. Postupom času sa klub na základe výsledkov zaradil k popredným klubom v Slovenskej federácii karate a bojových umení. Cieľ každého športovca je patriť medzi svetovú špičku. Začal sa písať rok 2021 a každý dúfal, že sa nezopakuje rok 2020 a pandémia nepoznačí športový svet.

 

Členovia klubu Karate šport Stará Bystrica pod vedením trénerov nenechávali nič na náhodu a počas roka sa zúčastňovali rôznych slovenských a medzinárodných súťaži, ktoré sa konali online formou a taktiež absolvovali aj 2. kola Slovenského pohára pod záštitou federácie WUKF, ktoré sa konali v Pezinku a Prievidzi. Cieľom týchto podujatí bola aj kvalifikácia najlepších pretekárov zo Slovenska umiestniť sa čo najlepšie v súťažiach a tým sa kvalifikovať na Majstrovstvá sveta v karate organizácie WUKF v rumunskom meste Cluj-Napoca. V posledných chvíľach sa rozhodlo, že svetový turnaj sa nakoniec bude konať v dňoch 23.9. – 26.9.2021, kde sa predstavia najlepší svetoví karatisti. Úlohou Slovenskej federácie karate a bojových umení, pod taktovkou reprezentačných trénerov, bolo pripraviť výber reprezentácie SFKaBU a tak sa začal kolotoč reprezentačných sústredení v Kľačne, Radave, Ilave a Bratislave, na ktorých sa zúčastnili aj pretekári z nášho klubu karate šport Stará Bystrica. Bodkou za výberom bolo reprezentačné sústredenie vo vojenskom výcvikovom stredisku na Lešti. Svetová federácia karate WUKF určila podmienku účasti reprezentantov od 15 rokov. Každý klub organizácie SFKaBU zo Slovenska bol v napätí, koho reprezentační tréneri vyberú do záverečnej nominácie na MS v Rumunsku. Do klubu karate šport Stará Bystrica prišli dve pozvánky od reprezentačných trénerov pre Andreja Chmúru v kategórii kumite 16 - 17 rokov a Mária Paholeka v kategórií kata 18 rokov. Výsledkom účasti našich členov klubu bolo zlato a bronz. Slovami sa to dá len ťažko vyjadriť, môžeme s veľkým nadšením a radosťou povedať, že sa splnil sen nášho klubu karate šport Stará Bystrica a bol to ten najkrajší dar od chlapcov k 30. výročiu založenia klubu.

 

Majstrom sveta a zlatú medailu získal Andrej Chmúra v kategórii: kumite team shobu sanbon male cadets all belts 16 to 17 years.

 

Bronzovú medailu si po veľmi dobrom výkone a v silnej konkurencii priniesol Mário Paholek v kategórii: kata adapted learning male 15 years and over.

 

Jaroslav Knapec predseda klubu KŠ CVČ Stará Bystrica


karate_stara_bystrica_001.jpg karate_stara_bystrica_002.jpg karate_stara_bystrica_003.jpg karate_stara_bystrica_004.jpg karate_stara_bystrica_005.jpg karate_stara_bystrica_006.jpg karate_stara_bystrica_007.jpg karate_stara_bystrica_008.jpg