Peter Sagan a Chris Froome sa zúčastnia medzinárodných cyklistických pretekov „Okolo Slovenska“, ktoré budú prechádzať aj cez Starú Bystricu

 

218443279 5812761002098467 2464271864475822206 nV sobotu 18. 09. 2021 štartuje 3. etapa Medzinárodných cyklistických pretekov „Okolo Slovenska“ v našom okrese Čadca. Na jubilejnom 65. ročníku sa predstaví sedem World Tour tímov a veľké množstvo známych tvári aj z Tour de France či jarných klasík.


Diváci si môžu priamo v akcii vychutnať umenie trojnásobného majstra sveta a sedemnásobného víťaza bodovacej súťaže na Tour de France Petra Sagana. Okrem neho sa tohto ročníka zúčastní aj Chris Froome, štvornásobný víťaz Tour de France a dvojnásobný víťaz španielskej Grand Tour.


Trasa pretekov je dňa 18. 09. 2021 plánovaná štartom v meste Dolný Kubín, pričom pretekári budú následne prechádzať aj obcou Stará Bystrica, a to v odhadovanom čase o cca 12.21 h (pri kruhovom objazde).

 


Pokračovať budú smerom na Klubinu, Zborov nad Bystricou, mesto Krásno nad Kysucou po ceste II/520, následne v smere na mesto Čadca, Turzovka, Vysoká nad Kysucou a potom do okresu Bytča s cieľom do Považskej Bystrice.


Vzhľadom k uvedenému prosíme všetkých divákov a účastníkov cestnej premávky o zvýšenú pozornosť v týchto úsekoch, trpezlivosť, ohľaduplnosť a dôsledne rešpektovanie pravidiel cestnej premávky, pokynov polície a oprávnených osôb, ktorí budú dozerať na plynulý priebeh pretekov.


Zároveň upozorňujeme, že počas prejazdu pretekárov, doprovodných a technických vozidiel konvoja sa budú vykonávať úplné uzávierky ciest, hlavne križovatiek, kruhových objazdov a neprehľadných úsekov ciest.


Veríme, že i s Vašou pomocou, rešpektovaním pokynov polície, či oprávnených osôb nedôjde k ohrozeniu pretekárov ako i ostatných účastníkov cestnej premávky a budeme sa tešiť z pekného športového zážitku.