Oznam po zasadnutí Krízového štábu Obce Stará Bystrica dňa 5. februára 2021

 

krízový štáb dôležitéV prípade, ak Vláda SR schváli plošné otváranie prvého stupňa základných škôl a materských škôl, Krízový štáb Obce Stará Bystrica schvaľuje otvorenie prvého stupňa Základnej školy a tiež Materskej školy v Starej Bystrici od pondelka 8. februára 2021. Rodičia a zamestnanci ZŠsMŠ Stará Bystrica následne dostanú informácie, kde sa budú môcť dať cez víkend otestovať. 

 

 

Krízový štáb obce ďalej rozhodol, že v obci Stará Bystrica sa nebude konať víkendové plošné testovanie, ale v priebehu nasledujúcich dní zriadi obec stále mobilné odberové miesto na prízemí Obecného úradu v Starej Bystrici - bývalé priestory zubnej ambulancie, pričom personál bude pracovať v interiéri a testovať sa bude výlučne cez okno. (Testované osoby budú len v exteriéri, prichádzať sa bude jednou stranou a vychádzať opačnou, prevádzkové hodiny budú pevne stanovené počas vyčlenených pracovných dní a hodín).

 

Horeuvedené bolo prijaté aj v nadväznosti na to, že Vláda SR v tejto chvíli stále ešte len rokuje a zaoberá sa definitívnou podobou opatrení v rámci COVID automatu, vrátane znovuotvárania škôl.

 

Vzhľadom na neustále meniace sa opatrenia Vás prosíme o trpezlivosť a pochopenie. Hľadáme stabilné riešenie, ďalšie informácie budeme postupne zverejňovať.