Utvorenie volebných okrskov a vymenovanie zapisovateliek - Voľby 2022

 

Image63724V zmysle § 8 zákona č. 180/2014 Z.z. o podmienkach výkonu volebného práva a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov a podľa Rozhodnutia predsedu NRSR č. 209/2022 Z.z. o vyhlásení volieb do orgánov samosprávy obcí a o vyhlásení volieb do orgánov samosprávnych krajov sú na území obce Stará Bystrica utvorené 2 volebné okrsky pre voľby do orgánov samosprávy obcí a pre voľby do orgánov samosprávnych krajov a určené volebné miestnosti takto: 

 

Číslo volebného okrsku: 1. 

Volebná miestnosť: Budova Základnej školy Stará Bystrica, 1.-4. ročník, prízemie, trieda 1.B

 

Číslo volebného okrsku: 2

Volebná miestnosť: Budova Základnej školy Stará Bystrica, 1.-4. ročník, prízemie, trieda 1.A  

Čítať ďalej...

POZVÁNKA NA 8. ROČNÍK DŇA RODINY "iHRYsko"

 

Deň rodiny 2022 PlagatDňa 20. augusta 2022 sa už ôsmykrát bude konať v našej obci DEŇ RODINY “iHRYsko“.

 

Tentokrát začneme modlitbou sv. ruženca o 16.30 pri kaplnke na Lánoch, následne bude pripravené milé hudobno-zábavno-divadelné predstavenie ZÁBAVKA A KÚZELNÍK pre detičky priamo na ihrisku a pre skôr narodených potom aj vystúpenie skupiny HELIGONICA.

 

Chýbať nebudú tradičné súťaže, maľovanie na tvár, futbalový turnaj a priniesť môžete aj svoj NAJ rodinný koláčik.

 

Na záver nebude chýbať “Rozprávka na DOBRÚ NOC pod hviezdami“.

 

Veríme, že si z programu vyberie každý.

 

Vidíme sa na DNI RODINY v Športovo-rekreačnom areáli Lány.

 

Informácia Obce Stará Bystrica o počte obyvateľov v súvislosti s voľbami 2022

 

volby urna ilustrakV súvislosti s voľbami do orgánov samosprávy obcí, ktoré sa budú konať v sobotu dňa 29. októbra 2022, Obec Stará Bystrica v súlade s § 171 ods. 9 a § 176 ods. 8 zákona č. 180/2014 Z.z. o podmienkach výkonu volebného práva v znení neskorších predpisov oznamuje, že počet obyvateľov Obce Stará Bystrica ku dňu vyhlásenia volieb je 2794 obyvateľov.

 

Nakoľko súčasťou kandidátnej listiny nezávislého kandidáta je petícia podpísaná voličmi podporujúcimi jeho kandidatúru zo zverejneného počtu obyvateľov Obe Stará Bystrica vyplýva, že minimálny počet podpisov voličov podporujúcich kandidatúru nezávislých kandidátov pre voľbu poslancov obecného zastupiteľstva a voľbu starostu obce je 200 podpisov voličov na petícii.

 

Voľby 2022 - Informácia o počte obyvateľov

Pozvánka na svätú omšu

 

PovýškyObec Klubina a Rímskokatolická cirkev, Farnosť Stará Bystrica Vás pozývajú na sv. omšu, ktorá sa uskutoční dňa 21. augusta 2022 o 14.00 h pri kaplnke Panny Márie na Povýškach.

 

Procesia pôjde o 13.00 h od Obecného úradu Klubina.