Termíny zberu TKO a plastov - upozornenie

zber tko a plastovVážení občania,

 

oznamujeme Vám, že z dôvodu štátneho sviatku, ktorý bude túto stredu 17. 11. 2021 bude zber komunálneho odpadu v obci Stará Bystrica preložený na zajtra 16. 11. 2021 (utorok) a štvrtok 18. 11. 2021.

 

Zároveň oznamujeme, že zber plastov sa uskutoční len v piatok 19. 11. 2021 od skorých ranných hodín. Prosíme Vás, aby ste si naplnené a zaviazané vrecia vyniesli pred svoj rodinný dom DEŇ VOPRED (teda vo štvrtok), nakoľko zber plastov začne v piatok od skorých ranných hodín (cca 4.00 - 4.30 h). Z uvedeného dôvodu je potrebné mať vrecia nachystané a vyložené už deň vopred, aby mohli byť v piatok všetky zozbierané.

 

Ďakujeme za porozumenie.

Zrekonštruovaná hasičská zbrojnica bola odovzdaná do užívania

 

večer mini 7Dňa 19. septembra 2021 boli Dobrovoľnému hasičskému zboru Stará Bystrica slávnostne odovzdané zrekonštruované priestory hasičskej zbrojnice a novovybudovaná klubovňa s kuchynkou a skladom.


Samotné odovzdanie priestorov začalo spoločnou ďakovnou modlitbou, ktorú predniesol tunajší vdp. farár Jozef Hlinka. Následne, starosta obce Ján Podmanický privítal všetkých prítomných hostí, medzi ktorými bol predseda ÚzO DPO SR Čadca Miroslav Koza, veliteľ ÚzO DPO SR Čadca Ladislav Šimášek, predseda DHZ Krásno nad Kysucou a inštruktor okrsku č. 3 ÚzO DPO SR Čadca p. Marián Šustek, člen Snemu DPO SR, podpredseda KO DPO SR Žilina a člen DHZ Krasňany Jozef Trnka a ďalší členovia z družobných zborov - DHZ Krasňany a SDH Řeka z Českej republiky, ako aj členovia zo susedných zborov - DHZ Klubina a DHZ Radôstka. 

Čítať ďalej...

Zber plastov

453612 separovany recyklacia

Vážení občania,

 

oznamujeme Vám, že dňa 21. 10. 2021 (štvrtok) bude prebiehať v obci Stará Bystrica separovaný zber plastov. 

 

Začne o 07.00 h na dolnom konci a pokračovať bude smerom na Lány.

 

Prosíme Vás, aby ste naplnené a zaviazané vrecia vyniesli pred svoj rodinný dom, odkiaľ budú odvezené.

 

 

Petícia za zachovanie Okresného súdu v Čadci

 

cadca okresny sudVážení spoluobčania,


v týchto dňoch Vám bude do domácnosti prostredníctvom Slovenskej pošty doručený petičný hárok za zachovanie Okresného súdu Čadca, ktorého zrušenie navrhuje Ministerstvo spravodlivosti Slovenskej republiky.


S predstaviteľmi regiónu Kysúc tento zámer nikto neprejednal. Zrušenie Okresného súdu Čadca bude mať následky nielen pre iné inštitúcie v okrese, ale zásadným spôsobom ovplyvní aj sociálno-ekonomické postavenie nás - občanov (komplikovaná dopravná dostupnosť do Žiliny, navýšia sa náklady na súdne konanie, pretože sa podstatne zvýši cena za služby advokátov, a zároveň je vysoko pravdepodobné, že po zrušení Okresného súdu v Čadci dôjde k zrušeniu ďalších inštitúcií v našom okrese). 


Na základe uvedeného Vás preto prosíme, aby každý člen Vašej domácnosti od 16 rokov a vyššie podpísal priložený petičný hárok za zachovanie Okresného súdu v Čadci, a aby ste ho následne doručili do hociktorej predajne potravín v obci Stará Bystrica, alebo do Turistického centra pod Orlojom v obci Stará Bystrica v termíne do 31. 10. 2021 odkiaľ budú zozbierané.

Čítať ďalej...